Įmonės vizija - būti viena pirmaujančių nepriklausomo elektros energijos tiekimo įmonių.
Dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl buvo atliktas pertvarkymas energetikos sektoriuje?

Lietuvos elektros energetika nuo 2001 metų iš valstybės kontroliuojamos monopolijos pereina prie rinkos sąlygų. Lietuvos energetikos sektorius suskirstomas į keturias pagrindines veiklas tokias kaip gamyba, perdavimas, tiekimas, skirstymas. Kiekvienas rinkos dalyvis turi savo veiklos taisykles, pagal kurias vykdo savo veiklą.

Bendra Šiaurės šalių elektros rinka yra vienas svarbiausių Baltijos šalių elektros rinkų sujungimo plano (BEMIP) ir Lietuvos energetikos strategijos tikslų. Esame kelyje į vieningą ir skaidriai veikiančią bendrą Europos rinką.

 

Kas yra elektros rinka?

Elektros rinkoje vykdoma didmeninė ir mažmeninė elektros prekyba.

Rinkos esmė yra sukurti vienodas ir skaidrias konkurencines sąlygas visiems rinkos dalyviams. Siekiama maksimaliai, efektyviai ir pigiai tiekti elektrą vartotojams. Elektros rinkos dalyviai:

  • Elektros gamintojas;
  • Laisvasis elektros vartotojas;
  • Visuomeninis tiekėjas;
  • Nepriklausomas tiekėjas;
  • Rinkos operatorius;
  • Perdavimo sistemos operatorius;
  • Skirstomojo tinklo operatorius.

 

Kas yra nepriklausomas elektros energijos tiekėjas?

Tai elektros tiekimo leidimą turintys ir tarpusavyje konkuruojantys juridiniai asmenys, perkantys elektros energiją didmeninėje elektros rinkoje ir parduodantys ją vartotojams.

Nepriklausomas tiekėjas atlieka tokias funkcijas: ieško geriausias kainas vartotojams siūlančių elektros energijos gamintojų ir importuotojų. Atlieka vartotojų realaus vartojimo grafiko stebėseną ir analizę, teikia balansavimo paslaugą.

 

Kas yra garantinis elektros energijos tiekimas?

Visiems juridiniams asmenims, iki 2013 m. sausio 1 d. nepasirinkusiems nepriklausomo elektros energijos tiekėjo, bus taikoma garantinio tiekimo kaina, kuri nuo 2013 m. sausio 1 d. yra 20,779 ct/kWh be PVM.

Garantinio tiekimo kainos sandara:
                    (16,133 + 0,49)* 1,25 =  20.779 ct/kWh
16.333 - elektros energijos įsigijimo kaina;
0,49 – visuomeninio tiekimo kaina;
1,25 – visuomeniniam tiekėjui nustatytų elektros energijos įsigijimo ir visuomeninio tiekimo paslaugos kainų sumai pritaikytas koeficientas.

atgal

į viršų